Temiz Tuvalet Kampanyası

Temiz Tuvalet Kampanyası

OPET`in Temiz Tuvalet Kampanyası büyüyerek devam ediyor. 

OPET Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nurten Öztürk`ün iki yıl önce başlattığı `Temiz Tuvalet Kampanyası`, kamuoyundan gördüğü destekle büyüyor. Kampanya için yurt çapında bugüne kadar yaklaşık 200 bin kilometre yol kateden Nurten Öztürk, "Temiz Tuvalet Kampanyası"nı anlatmaya devam ediyor. 

Yeni istasyon ekleme ve istasyon çalışanlarına eğitim verme, eski istasyonları denetleme niteliği taşıyan bu ziyaretler sırasında hijyen ve temizlik standartlarına uygun bulunan  istasyonlar, `Temiz Tuvalet Kampanyası`nın simgesi "Beyaz Bayrağı" asmaya hak kazanıyor. Denetlemelerde başarısız bulunan istasyonların ise bayrakları indiriliyor. 

Amacı; çağdaş standartlardaki özellikleriyle seyahat eden insanların gönül rahatlığı ile girebileceği, ülkemize gelen turistlerde olumlu bir etki bırakacak, annelerin bebekleri için rahatça kullanabilecekleri standartlara sahip OPET tuvaletlerinin bir başka önemli özelliği ise engellilere yönelik dizayna da sahip olması. `Temiz Tuvalet Kampanyası" çerçevesinde başlatılan ve başarıyla süren "Engelli Tuvalet Standardı Uygulaması" çerçevesinde; karayollarındaki istasyonlarına da engelli tuvaleti kurma zorunluluğu getiren OPET`in, 58 istasyonunda engelli tuvaleti bulunuyor ve yapımı süren yeni istasyonlarda da engelli tuvaleti yer alıyor. 

Petrol dünyasındaki başarılarının yanısıra, sosyal sorumluluk projeleriyle de adını sıkça duyuran OPET`in en önemli toplumsal duyarlılık çalışmalarından biri olan "Temiz Tuvalet Kampanyası" çerçevesinde bugüne kadar 217 istasyon eğitildi ve denetlendi. Denetimden başarıyla geçen 207 istasyon, "Temiz Bir Çevre İçin Elele" yazılı "Beyaz Bayrak" la ödüllendirildi.

Etiketler:
  • Hakkımızda

© Copyright 2012 - 2019 Artut Petrol. tüm hakları saklıdır.